photo detail

סטיילינג הינו מקצוע נדרש אשר דורש סט ייחודי של כישורים המשיקים לתחומי העיצוב והאופנה, השיווק והניהול, הפרסום והמדיה. עם העלייה בביקוש להשתלבותם של סטייליסטים מקצועיים במגוון משרות בתעשיית הבידור נוצר הצורך בריכוז והעברת תכני היסוד הנדרשים. צורך הנענה על ידי קורס סטיילינג.

אך לא רק מי ששואף להיות סטייליסט מקצועי צריך לעבור קורס סטיילינג. התכנים הנלמדים בקורס משיקים כאמור לעולם הפרסום והמדיה, ומעניקים העשרה מקצועית לבעלי הקריירה בתחומים הנושקים לסטיילינג. גם מחוץ לתחום המקצועי תורם קורס הסטיילינג, בהיותו דרך נהדרת ליצור שיפור ושדרוג תדמית וסגנון אישי.

מה דרוש בכדי להיות סטייליסט?

בכדי להיות סטייליסט הדבר הראשון שצריך הוא עין, מעין חוש שישי לתחום האופנה והסטיילינג. רצוי שיהיה חוש אופנה, וגם תעוזה, זאת אומרת, אדם שלא יפחד ללבוש דברים יוצאי דופן וקיצוניים וידע להעריך את הייחודיות שבהם.

כמו כן, לא יזיקו כישורי ציור, חוש אסתטי, יכולת עריכה (כל המוסיף גורע בחלק מהמקרים), יכולת שיווק על מנת למכור את הסחורה והאביזרים, יכולת מקצועית ובינאישית גבוהה. חשוב מאד לדעת שפה נוספת כמו אנגלית מאחר ומדובר בשוק בינלאומי שפונה לכלל אוכלוסיות העולם.

מעבר לכך, ישנם עיתונים ומגזינים רבים שעוסקים באופנה, דוגמנות, עיצוב ועוד. חשוב להיות מעודכנים כל הזמן בטרנדים מאחר ואופנה חולפת וחוזרת. בגדים ואקססוריז שהיו באופנה לפני 30 שנה יחזרו, ועל הסטייליסט להיות עם היד על הדופק.

היכן לומדים תדמיתנות?

כיום, מוסדות לימוד רבים יציעו למתעניינים ללמוד תדמיתנות. במסגרת קורס כזה ילמדו הסטודנטים כיצד להפוך פנטזיה למציאות, כלומר איך להוציא לפועל את העיצוב.

בנוסף, יילמד בקורס כיצד להתאים את הבגד עד כמה שאפשר לתדמית של האדם המבקש, וכיצד לשלב את הגזרה, הצבעים והטרנד יחדיו. לימודים מסוג זה אורכים מספר שבועות, ומסווגים עפ"י רמות של מתחילים ומתקדמים. הנה חלק ממוסדות הלימוד המתאימים, מלבד אלו שציינו לעיל:
שלושה מסלולים משמעותיים:

קווים – המכון לעיצוב ואדריכלות

מכללת קונספט

שנקר – לימודי חוץ

היקף הלימודים

 22 מפגשים בני 4 שעות.

32 מפגשים בני 3 שעות

• מסלול סטיילינג אופנה 30 מפגשים בני 3 שעות.
• מסלול סטיילינג אישי 20 מפגשים בני 3.5 שעות.

תכנים ייחודיים

 • שימוש בכלים להדגשה   וטשטוש מבנה הגוף.
• מושגי יסוד וסגנונות בעולם האופנה ותכנים נוספים של לימודי אופנה.
• ניהול ושיווק.

• פיתוח חשיבה יצירתית.
• תיאוריות שילובי צבעים מעולם האופנה.
• התאמת אקססוריז למבנה הגוף.
• מבואות לניהול ושיווק.

• סטיילינג במדיה: טלוויזיה/מפורסמים/אינטרנט.
• תפקידם של תכשיטים בהעברת מסרים ועיצובם.
• סטיילינג מגזרי:
גברים / מגזר דתי / נשים מלאות.

תעודה

מטעם המוסד

מוסדות לימוד נוספים ללימודי סטיילינג

המדרשה לאופנה ומקצועות יופי – מציעים קורס סטיילינג איכותי.
• קורס סטיילינג של מיקי בוגנים.
• קורס סטיילינג של ירין שחף
• האקדמיה לעיצוב – מציעים קורסים של עיצוב אופנה וסטיילינג.
• ויצו הכשרה מקצועית – לימודי חוץ של המרכז האקדמי ויצו חיפה מציע קורסי אומנות ועיצוב כולל קורס תדמית וסטיילינג.

רשימה מלאה של מוסדות לימוד שבהם אפשר ללמוד קורס סטיילינג אפשר למצוא באתרי קורסים ולימודים כדוגמת אתר קורסים.

עוד על קורס לימודי סטיילינג

סטיילינג הינו בראש ובראשונה מקצוע תובעני הדורש כשרון רב, פרקפקציוניזם ואישיות חזקה. הדרך להגעה למעמד של כבוד וזוהר דורשת יכולת שיווק עצמי אשר אינה אפשרית ללא בטחון והערכה עצמית. בהתאם לכך, במסגרת כל קורס סטיילינג המכבד עצמו ישנו דגש על:
פיתוח חשיבה יצירתית – הינו כלי נרכש באופן חד משמעי. אם הנכם בעלי תשוקה לעולם האופנה אך חשים בצורך לחזק את הפן היצירתי באישיות הרי שמחקרים וניסיון מצטבר של עשרות שנים מוכיחים כי פיתוח יצירתי הינו מיומנות נרכשת – ולא מולדת בלבד.

על ידי חשיפה למקורות השראה, ולימוד תבניות חשיבה סדורות מפלס היצירתיות עולה פלאים. מיומנות זו, הנרכשת במסגרת קורס סטיילינג מעשירה את כל תחומי החיים של הלומדים אותה, מעבר לחייהם המקצועיים.

לימודים מעשיים – כשם שאדריכל נדרש ללמוד את תכונות החומרים הזמינים לו על מנת שיוכל להוציא תוכניות מעשיות, כך הסטייליסט צריך להכיר את המגמות השולטות בעולם האופנה, החומרים הזמינים וטכניקות תפירה ועיצוב שבנמצא.

שילוב של שתי מיומנויות בסיסיות אלו – חשיבה יצירתית לצד הכרת הקיים והאפשרי הוא מה שהופך אדם בעל כשרון לסטייליסט מצליח. נדבך חשוב נוסף בפיתוח האישי במסגרת קורס סטיילינג הוא הנדבך הפרקטי.

השתלבות בשוק העבודה

אפשרויות תעסוקה:

ישנן אינסוף הזדמנויות לפיתוח קריירה בתחום האופנה והתדמיתנות. אחת מהן היא להיות סטייליסט אישי: לבחור מלתחה מתאימה ללקוח, להכיר את מבנה גופו וע"י כך לבחור ביגוד שיחמיא לגזרה הספציפית, לקנות לבוש באופן עצמאי לכל אירוע או לפי כל בקשה.

מעבר לכך, סטיילינג אישי דורש גם בחירה של אקססוריז כמו תכשיטים, שעונים, תיקים, משקפיים ועוד. שירות זה ניתן בדר"כ לסלבריטאים ואפילו לאנשי עסקים או פוליטיקאים אשר צריכים לדעת להתאים את מלתחתם לכל אירוע.

כמו כן, מי שמתחבר לאקססוריז יותר מאשר לבגדים, יוכל לעבוד כמעצב באחת מרשתות האקססוריז הגדולות ולעצב תיקים, משקפי שמש ועוד. אפשרות נוספת היא עבודה במסגרת של הפקות אופנה או הפקות טלוויזיה.

מוסדות המרכזים ומעבירים קורס סטיילינג הן מטבען בעלות קשרים לגורמים בתעשייה, אשר יכולים להיות גורם מקשר בין כשרון ובין הדרישה לו. במילים אחרות, המוסדות עצמם עוזרים בהשתלבות במקום העבודה הראשון של הסטייליסט, או לכל הפחות ביצירת הקשר הראשוני עם לקוחות פוטנציאלים עבור העצמאים והכישרוניים ביותר.

אין להקל בכך ראש, בתקופה שבה המודעות של מפורסמים ופוליטיקאים כה רבים לכוחה של המדיה מביאה לדרישה לסטיילינג אישי בקנה מידה שלא נראה עד כה בארץ. הסטיילינג האישי נעשה למידותיו של הלקוח המעוניין להעביר מסר באמצעות סגנון לבושו. סטיילינג אישי הינו מיומנות אותה מחזיק מי שעבר בהצלחה קורס סטיילינג, ויודע להעביר מסרים, אופי והלך רוח באמצעות לבוש ואביזרים.

Tags

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

RelatedPhotos

מהו בעצם סטיילינג?
Comments: 0
Added: Author: אורן שץ
מדריך לימודי עיצוב אופנה בחו"ל
Comments: 0
Added: Author: גל שקד
איך להתכונן ליום סטיילינג לצילומי דוגמנות
Comments: 0
Added: Author: גל שקד
איך להתלבש לדייט ראשון
Comments: 0
Added: Author: גל שקד
תצוגות אופנה קטנות – חוויתם?
Comments: 0
Added: Author: גל שקד
הדפסת חולצות מעוצבות כהצהרה אופנתית
Comments: 0
Added: Author: גל שקד
איך לתפור חצאית?
Comments: 0
Added: Author: גל שקד
קורס איפור אישי בקניון! היה מעניין..
Comments: 0
Added: Author: גל שקד
קורס איפור מקצועי – למה בעצם?
Comments: 0
Added: Author: גל שקד
נעליים מעוצבות מובילות לקיץ
Comments: 1
Added: Author: גל שקד